Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa dawka ciepła, idealnie sprawdzą się kominkowe piece wolnostojące, czyli tzw. kozy. To zamknięte paleniska z dekoracyjnym korpusem, które nie tylko emitują przyjemne ciepło, lecz są także efektownym elementem wystroju wnętrza. W odróżnieniu od wkładów kominkowych, wolnostojące piece nie wymagają dodatkowej obudowy, co ma wpływ na obniżenie kosztów i czasu instalacji. Piece wolnostojące służą do ogrzewania pomieszczenia, w którym są zainstalowane, gdyż ciepło oddawane jest przez rozgrzany korpus, rurę oraz szybę bezpośrednio na pokój.

Należy mieć na uwadze, że miejsce, w którym będzie stał tego typu piec wolnostojący, powinno być odpowiednio przygotowane i wyłożone materiałem niepalnym, np. cegłą klinkierową, kamieniem, terakotą lub szkłem. Z uwagi na nagrzewanie się korpusu, trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiednich odległości od przedmiotów wykonanych z materiałów łatwopalnych. Materiałami wykorzystywanymi do produkcji pieców kominkowych są żeliwo, stal, kafle ceramiczne, wermikulit, ceramika i szamot. Z tego względu są to urządzenia bardzo wytrzymałe i odporne na wysoką temperaturę. Większość dostępnych pieców kominkowych jest przystosowana do spalania drewna. Zaleca się stosowanie polan twardych drzew liściastych (dąb, grab, buk czy jesion) o wilgotności maks. 20%. W naszej bogatej ofercie doskonałej jakości piecyków kominkowych posiadamy urządzenia w stylu vintage, klasycznym oraz nowoczesnym. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy może wybrać produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom oraz wystrojowi konkretnego pomieszczenia.

Piece kominkowe i kominki wolnostojące

Jeżeli w domu nie ma możliwości postawienia wymarzonego kominka, można zdecydować się na równie atrakcyjny i funkcjonalny wolnostojący piec kominkowy, który wprowadzi ciepłą, przytulną atmosferę do każdego rodzaju pomieszczenia. Do największych zalet tego rodzaju ogrzewania zalicza się:

  • oszczędność miejsca;
  • możliwość przeniesienia w inny obszar mieszkania – należy jedynie pamiętać o konieczności podłączenia urządzenia do komina;
  • łatwość w montażu;
  • kominki i piece wolnostojące nie wymagają zabudowy i mają zamkniętą komorę spalania;
  • są to produkty doskonale współgrające z estetyką wnętrza, wprowadzając niepowtarzalny, wyjątkowy klimat;
  • głównym paliwem dla pieców kominkowych jest łatwo dostępne i niedrogie drewno lub brykiet drzewny;
  • oddają ciepło całą swoją powierzchnią, a także rurą odprowadzającą spaliny do komina, dzięki czemu ogrzewanie jest jeszcze bardziej efektywne.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z asortymentem kominków wolnostojących oferowanych przez naszą firmę z Poznania.

Piece kominkowe wolnostojące

Wyświetlanie 1–12 z 104 wyników