Oferta Kominki Mikołajczak obejmuje wiele praktycznych rozwiązań w kwestii ogrzewania dla każdego rodzaju pomieszczeń. Umożliwiają one osiągnięcie oczekiwanej temperatury jak najmniejszym nakładem. Przy starszych obiektach o dużej kubaturze i słabym bilansie cieplnym oraz w takich, w których wymaga się ciepła na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, najlepiej spisuje się kominek konwekcyjny.

Jak działa kominek konwekcyjny?

Zasada działania kominka konwekcyjnego nie jest zbyt skomplikowana, ale za to wyjątkowo skuteczna. Charakteryzuje się on dużą emisją ciepła, która uwalniana jest w niewielkim odstępie czasu od rozpalenia. Powietrze zasysane przez kratkę w dolnej części obudowy opływa wkład kominkowy (obudowane palenisko, wykonane przy zastosowaniu specjalnie obrobionych pod kątem uzyskania pożądanych właściwości cieplnych, stopów metali), i dodatkowe powierzchnie grzewcze, a następnie wydostaje się przez kratkę wylotową, rozchodząc się po pomieszczeniu. Taki sposób działania wymaga częstego dorzucania drewna, ponieważ wkład ma tendencję do dosyć szybkiego wychładzania.

Zalety kominków konwekcyjnych

Mimo wspomnianych niedogodności ten rodzaj ogrzewania posiada wiele zalet. Kominek konwekcyjny jest ceniony nie tylko ze względu na fakt, że jego stosowanie prezentuje się korzystnie z ekonomicznego punktu widzenia. Sam sposób działania dostarcza przyjemnego ciepła, a mnogość rozwiązań stylistycznych pozwala na wzbogacenie kominkiem konwekcyjnym praktycznie każdej aranżacji wnętrza, zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wzornictwie, za każdym razem gwarantując niezastąpiony efekt. Ponadto, za sprawą systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP), możliwe jest dogrzewanie innych pomieszczeń w obrębie budynku.