Kominki Mikołajczak to znany w Wielkopolsce dystrybutor i producent wysokiej klasy systemów ogrzewania, takich jak kominki konwekcyjne czy kominki akumulacyjne. Chociaż mogłoby się wydawać, że wspomniane systemy praktycznie niczym się nie różnią, w rzeczywistości zarówno zasada działania, jak i zastosowane materiały są diametralnie inne.

Dlaczego warto wybudować kominek akumulacyjny?

Przy tej samej funkcjonalności i zaletach estetycznych, stosowanie kominków akumulacyjnych niesie ze sobą wiele przewag względem tradycyjnych pieców. Przede wszystkim jest to rozwiązanie ekonomiczniejsze. Lepszy rozkład ciepła i inne materiały powodują, że wkład nie wychładza się zbyt szybko, odzyskując przy tym dużą część ciepłą ze spalin, które w tradycyjnej sytuacji zostają wydalone przez komin. Przekłada się to również na większy komfort i wygodę w użytkowaniu przez zmniejszenie wymaganej częstotliwości dokładania drewna. W dodatku, dzięki własnościom kumulacyjnym, nie dochodzi do przegrzania, a ciepło promieniuje jeszcze przez długi czas po wygaśnięciu paleniska.

Budowa i działanie kominków akumulacyjnych

Swoje wyjątkowe właściwości kominki akumulacyjne zawdzięczają pomysłowym rozwiązaniom konstrukcyjnym i materiałowym. Kluczem do uzyskania pożądanych efektów jest zabudowa akumulacyjna. Wykonana jest z ceramicznych płyt, które akumulują, a następnie oddają ciepło, w sposób równomierny nagrzewając pomieszczenie. Należy przy tym pamiętać, że nie każdy rodzaj wkładu nadaje się do kominków akumulacyjnych. W celu optymalnego wyboru dla konkretnej realizacji warto skonsultować zakup ze specjalistami firmy, osobiście lub przez stronę kominki-m.pl.