Oferujemy szeroki wybór kominków tradycyjnych z paleniskiem otwartym, piecyków wolnostojących i kominków akumulacyjnych. Podejmujemy również zlecenia od indywidualnych klientów czy przedsiębiorstw. Firma kominki Mikołajczak specjalizuje się również w dostarczaniu kominków narożnikowych i narożnych kratek, zamawianych w całej Wielkopolsce. Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego – możesz być pewny, że znajdziesz to w tym miejscu! Przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność nie tylko w Poznaniu, ale także w okolicach: w Gnieźnie, Jarocinie czy Lesznie. Kominki narożnikowe to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą wykorzystać w sposób maksymalny ciepło z kominka. Co więcej, takie rozwiązanie zapewni oszczędność energii. W czym tkwi fenomen kominków narożnikowych? Przede wszystkim w tym, że bardzo dobrze wpasowują się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Jesteśmy również liderem specjalizującym się w narożnych kratkach. Kratki pełnią nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim, to dzięki nim zachowana jest właściwa cyrkulacja powietrza w kominku.

Kominki narożnikowe w Wielkopolsce

Są eleganckie i zaprojektowane według najnowszych standardów. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w praktyczny sposób pragną wykorzystać przestrzeń w mieszkaniu lub domu. Przyjmuje się, że sercem kominków są specjalne narożne wkłady z boczną szybą. Drzwi mogą się otwierać do góry lub też na bok, z szybami jednolitymi lub podzielonymi. Istnieje możliwość wykonania indywidualnego projektu, dostosowanego do Państwa potrzeb. Gdzie najlepiej sprawdzą się tego rodzaju kominki? Przede wszystkim w salonach – tych mniejszych, jak i większych. Niewątpliwie, taki rodzaj kominka warto stosować, chociażby ze względu na ciepło, jakie nam daje. Należy pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednią wentylację. Jak to zrobić? Najprościej – zainwestować w wysokiej jakości wkład kominkowy. Największymi producentami w zakresie kominków narożnikowych są firmy: Hajduk, Kratki, Kobok, MCZ i wiele innych.

Kratki kominkowe narożne w Wielkopolsce

To z całą pewnością niezbędny element, który ma za zadanie doprowadzić ciepłe powietrze do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Stosuje się go również jako dekorację, która skutecznie maskuje wszelkie otwory wentylacyjne. Szeroki wybór na rynku kształtów, wzorów, kolorów czy faktur pozwala nam dopasować kratkę kominkową, która idealnie wpasuje się w nasze wnętrze. Powszechnie przyjmuje się, że kratki można podzielić na wlotowe oraz wylotowe. Pierwsze z nich służą do wtłaczania powietrza do kominka z zewnątrz. Drugi rodzaj kratek to taki, który montuje się na otwory wentylacyjne. Nie musimy się martwić o materiał, z jakiego są wykonane, ponieważ odznacza się on wysoką jakością, a to zapewnia odporność na wysokie temperatury, długoletnie użytkowanie i ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli chodzi o przedział cenowy kratek, jest on uzależniony od ich rodzaju, a także materiału wykonania. Sam montaż jest prosty, na pewno każdy poradzi sobie z tym bez problemu. Na rynku największymi producentami kratek są firmy: Kratki, Hajduk czy MCZ.