Firma Kominki Mikołajczak specjalizuje się w kompleksowych usługach, związanych z szeroko pojętą budową kominka. Jesteśmy przedsiębiorstwem z długoletnią tradycją. Prowadzimy współpracę z wieloma znaczącymi firmami, np. Hajduk – znawcą w temacie produkcji wkładów grzewczych i kominków. Innym partnerem jest przedsiębiorstwo Kratki.pl, które specjalizuje się w piecykach na pellet i produkcji małych wkładów kominkowych. Jeżeli szukasz biokominka w Poznaniu, możesz być pewny, że to właśnie tu znajdziesz swój wymarzony model. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów kominków, np. otwarte, zamknięte, wolnostojące – tzw. kozy. Wyróżniamy też kominki elektryczne, gazowe, a także bio. Skąd powinniśmy wiedzieć, jaki należy wybrać? Kominki różnią się między sobą nie tylko budową, ale również paliwem, jakim są zasilane oraz instalacją. Warto też zwrócić uwagę na kominki dwustronne i trójstronne, często określane jako nowoczesne. Odznaczają się minimalistyczną, prostą formą, a także ciekawym wyglądem. W kominkach dwustronnych, jak sama nazwa wskazuje, płomień możemy oglądać z dwóch stron, natomiast w trójstronnych – z trzech.

Kominki dwustronne – wielkopolska

Ciekawym rozwiązaniem na aranżację naszego wnętrza jest kominek dwustronny. Dlaczego? Pozwala on na spójne połączenie pomieszczeń, np. salonu i kuchni, a ponadto stwarza przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Jego innowacyjny wygląd sprawia, że chętnych do zakupu jest coraz więcej. Wkład do kominków dwustronnych wykonany jest zazwyczaj ze stali, a komora spalania z materiału, który odznacza się odpornością na wysokie temperatury. Palenisko, w większości przypadków wyłożone jest wermikulitem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiększyć parametry spalania. Kominki dwustronne różnią się między sobą wielkością, rodzajem zabudowania, a także obudową i sposobem otwierania drzwi. Nasz wkład kominkowy może zostać ukryty w ścianie albo funkcjonować jako model wolnostojący.

Kominki trójstronne – wielkopolska

Nowoczesny kominek trójstronny to świetne rozwiązanie na harmonijne połączenie pomieszczeń. Dzięki niemu jesteśmy w stanie podziwiać płomienie z trzech stron. W sytuacji, kiedy ustawimy go w kierunku prostopadłym do ściany – może pełnić funkcję ścianki działowej. Istnieje również możliwość ustawienia go w centralnym miejscu na konkretnej przestrzeni. Dzięki swojej kompaktowej budowie kominek trójstronny może sąsiadować nawet z łatwopalną ścianą. Do montażu produktu potrzebujemy jedynie 500 mm głębokości. Na rynku znaleźć można tzw. szyby samoczyszczące, które stawiają nam mniejsze wymagania w ich czyszczeniu. Nie musimy martwić się też o to, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne. Szklane drzwi posiadają ramy najwyższej jakości, gwarantujące nam nie tylko długoletnie użytkowanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.