Oferta firmy Kominki Mikołajczak obejmuje zarówno wysokiej jakości piecyki na pellet od czołowych producentów w branży, jak i kompleksową realizację całych systemów w Poznaniu i na terenie całego województwa wielkopolskiego. Piec na pellet to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich klientów, którzy poszukują alternatywy dla klasycznych kominków. Ze względu na prosty montaż, dużą sprawność przekładającą się na oszczędność i ergonomiczną zautomatyzowaną konstrukcję jest to sposób ogrzewania, który cieszy się rosnącą popularnością.

Montaż i obsługa piecyków na pellet – Poznań

Instalacja piecyków na pellet jest zasadniczo bardzo prosta i można ją wykonać samemu (chociaż mieszkańcy Poznania i innych większych wielkopolskich miast mogą skorzystać z fachowego montażu pracowników firmy). W tym wypadku nie ma potrzeby podłączania się pod standardowy przewód kominowy o dużej wysokości i przekroju. Ponieważ w obudowie znajduje się mechaniczny wyciąg dymu, a króciec jego wylotu ma jedynie 80 mm średnicy, wystarczy zastosować rurę tej grubości (wykonaną ze stali lub innego materiału odpornego na działanie wysokich temperatur) o długości co najmniej 1,5 m, prowadzącą na zewnątrz. Należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, szczególnie jeśli w domu są dzieci, ponieważ rura może bardzo mocno się nagrzewać. Obsługa jest jeszcze prostsza niż montaż – użytkownik zajmuje się jedynie załadowaniem pieca oraz programowaniem jego pracy przy pomocy pilota, nawet na cały tydzień do przodu.

Działanie i zasilanie piecyków na pellet

Działanie piecyków na pellet jest w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe. Proces rozpoczyna się w momencie dostarczenia paliwa do paleniska przez podajnik ślimakowy. Rozpalenie ognia uzyskuje się przy użyciu zapalarki elektronicznej, a samo spalanie jest kontrolowane przez zaawansowany system zbierający informacje z czujników. Z tego powodu, koniecznym wymogiem jest, by w pobliżu pieca byłą możliwość podłączenia się do sieci elektrycznej. Jeżeli chcecie Państwo na własne oczy zobaczyć, jak działają nasze piecyki na pellet, zapraszamy do stacjonarnego punktu firmy w Poznaniu, gdzie pracownicy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z tymi urządzeniami.